Jedna z najczęściej wybieranych tras na Wiśle ze wzglądu na długość oraz okoliczności przyrody. Spływ rozpoczyna się w Korzeniewie na starej przeprawie promowej. Następnie mijamy most drogowy, chwilę później na horyzoncie powinien wyłonić się na wzgórzu zamek w Gniewie u którego podnóża moża zrobić przerwę na przystani kajakowej. Po wypłynięcie z kanału podążamy na północ z nurtem rzeki i po pokonaniu kilku kilometrów po prawej stronie będziemym mijali obszar Natura 2000 (z Rezerwatem Przyrody Biała Góra). Na tym terenie czasami na niebie można zauważyć szybujące Bieliki. Chwilę później trzeba uważać żeby nie minąć wejścia do śluzy w Białej Górze po której pokonaniu kończymy spływ na przystani jachtowej gdzie można schronić się w cieniu i przygotować kiłbaski na ognisku. Należy jednak pamiętać, że zarówno śluzowanie jak i korzystanie z przystani jachtowej jest odpłatne a rezerwacji miejsca na ognisko nalezy dokonywać wcześniej kontaktując się z operatorem.


Ilość kilometrów w celach transportowych - 70km


          Wisła na tym odcinku meandruje przy niskim stanie wody można wpłynąć na tworzące się łachy. Po drodze do Kwidzyna mijamy pozostałości po starym moście oraz na lewym brzegu rezerwat przyrody Wiosło Małe. Spływ kończy się na przeprawie promowej w Janowie lub na przystani kajakowej na kanale u podnóża Zamku w Gniewie.

Ilość kilometrów w celach transportowych - 70km

 

 

        Rzadko wybierana ale jak na Wisłę w naszej okolicy bardzo urozmaicona i malownicza w krajobrazy trasa. Spływ rozpoczynamy w Grudziądzu na wysokości starówki , bardzo malowniczo prezentującej się od strony Wisły dzięki zwartemu rzędowi masywnych średniowiecznych spichrzy po drodze na wzgórzu twierdza zbudowana XVIII w. mijamy Zakurzewo i  ujście rzeki Osy, Nowe ujście rzeki Mątawy, w mieście na wysokim wzgórzu widać 2 gotyckie kościoły, resztki zamku, mury obronne z 5 basztami na horyzoncie wyłania się kościół w Nebrowie Wielkim, następnie po lewej stronie Wiosło Duże i Małe  osady, a w ich pobliżu dwa leśne rezerwaty przyrody; wysokie zbocza doliny towarzyszące Wiśle z lewej strony od Nowego oddalają się od rzeki Opalenie (l.), wieś, w rzece filary po dawnym moście, koniec spływu w Korzeniewie na starej przeprawie promowej. 


 Ilość kilometrów w celach transportowych - 100km

          Krótka niewymagająca trasa często wybierana przez przyjezdnych turystów, malowniczy widok na Zamek Krzyżacki w Gniewie, który można zwiedzić po zakończeniu spływu.


Ilość kilometrów w celach transportowych - 50km


 

       Jest to jedna z najdłuższych ale na pewno najcięższych tras w naszej ofercie, o ile Wisłą jeśli nie ma fali i wiatru w twarz płynie się spokojnie z szybkim nurtem  ale już na samym Nogacie trzeba dosyć mocno wiosłować, żeby pokonać kolejne kilometry. Spływ rozpoczyna się w Korzeniewie  na przeprawie promowej po drodze do Białej Góry mijamy most drogowy, następnie po lewej stronie wyłania się na wzgórzu krzyżacki Zamek  w Gniewie. Po przepłynięciu kolejnych 10km po prawej stronie widać zabudwania śluz w Białej Górze które doprowadzą nas na Nogat. Na marinie  Białej Górze można zrobić przerwę i ewentualnie uzupełnić prowiant w pobliskim sklepie.  Krajobraz na Nogacie jest dosyć jednolity a po drodze napotkamy pozostałości po starym poniemieckim moście oraz kolejną śluzę w Szonowie. Po całodziennym wysiłku widok monumentalnego Zamku W Malborku z poziomu kajaka powinien zrekompensować trud włożony we wiosłowanie. Spływ kończymy na marinie w Parku Miejskim.